مقالات

عطر زنانه و نت ها و بویایی عطر زنانه

عطر زنانه و نت ها و بویایی عطر زنانه

 عطر زنانه و نت ها و بویایی عطر زنانه

عطر زنانه و نت ها و بویاییعطر زنانه

امروزه در صنعت عطرسازی، عطرها را با توجه به ویژگی های خاص آنها به چند گروه مختلف تقسیم می کنند. بر این اساس، عطرها عموما به سه دسته عطر زنانه، مردانه و مشترک تقیسم بندی می شوند. سازنده یک عطر زنانه معمولا یک رایحه را با این هدف می آفریند که ویژگی های خاصی را از طریق آن به مخاطب خود انتقال دهد. بر همین اساس، عطرساز مواد اولیه مورد نیاز برای خلق یک عطر را متناسب با این هدف انتخاب می کند. او با هنرمندی و مهارت بسیار، تمامی آن حس و حال و ویژگی ها را با ترکیب مجموعه ای از ترکیبات اولیه به مخاطب خود هدیه می کند.

القای روحیه زنانگی در عطرها

رایحه عطرهای زنانه به نحوی طراحی و خلق می شوند که به خوبی نمایانگر روح لطیف زنان، دختران و تمامی ظرافت های پیدا و نهان وجود آنها باشند. بنابراین شاید با اندکی تامل بتوان حدس زد که معمولا کدام روایح در عطرهای زنانه مورد استفاده قرار می گیرند. نکته جالب توجه در مورد عطرها آن است که برای نمایان ساختن لطافت و زیبایی عطرها، شیشه های آنها را بسیار خاص و متنوع طراحی می کنند تا حس زیبایی و اغواگری را از طراحی بطری عطر و رنگ عصاره گران بهای درون آن نیز بتوان دریافت نمود. 

خانواده بویایی عطرهای زنانه

عطر زنانه بر اساس نوع رایحه به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر دسته دارای یک خانواده بویایی مجزا است. خانواده بویایی یا گروه بویایی عطرهای زنانه عموما شیپر، گلی، میوه ای، خوراکی، شرقی و وانیلی است. 

غلظت های عطر زنانه 

عطر زنانه مانند عطر مردانه در غلظت های متفاوتی از جمله پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو توالت، ادو کلن و او فرش عرضه می شوند: 

پرفیوم زنانه: پرفیوم ها یا به اصطلاح عطر های خالص معمولا دارای غلظت عطری بین 20 الی 30 درصد هستند. 

ادو پرفیوم زنانه: غلطت ادوپرفیوم ها نسبت به پرفیوم ها پایین تر و معمولا بین 15 الی 20 درصد متغیر است. 

ادو کلن زنانه: غلظت ادو کلن ها معمولا بین 5 الی 15 درصد است و ادو کلن ها معمولا دارای پخش بوی بالایی هستند. 

او فرش زنانه: در مقایسه با سایر غلظت ها، میزان غلظت او فرش ها پایین تر و معمولا بین 1 الی 3 درصد است. 

نقش گل ها در عطر زنانه

از آنجایی که همواره در اشعار و متون ادبی، گل ها را به لحاظ زیبایی و لطافت سمبل و نمادی از خانم ها می دانند، گل هایی همچون یاس، رز، صدتومانی و مریم در عطرهای زنانه جایگاه بسیار ویژه ای دارند. بر این اساس، می توان گفت که گل ها غالبا یکی از اصلی ترین ترکیبات اولیه موجود در عطرهای زنانه هستند و این روایح معطر در سراسر دنیا نیز دارای طرفداران بسیاری هستند.

نقش شخصیت فرد در انتخاب عطر

انتخاب یک رایحه، ارتباط مستقیمی با شخصیت هر فرد دارد. به عنوان مثال، معمولا افرادی با روحیه لطیف و حساس رایحه های ملایم و گلی را ترجیح می دهند؛ افرادی که از روحیه قوی تری برخوردار هستند عمدتا رایحه های تند تر و ادویه ای را برای خود می پسندند و افرادی با شخصیت پیچیده و مرموز نیز رایحه های شرقی را دوست دارند.

اهمیت عطر برای خانم ها

خانم ها از گذشته تا به امروز همواره علاقمند بوده اند تا از تمامی جهات نسبت به دیگران متمایز باشند و داشتن بوی معطر و خوش نیز یکی از مواردی است که از دیرباز برای خانم ها اهمیت بسیاری داشته است. از اینرو شرکت های مختلف عطرسازی با تولید عطرهایی با غلظت ها و رایحه های مختلف که با سلایق و روحیات لطیف و زنانه خانم ها نیز سازگار و هماهنگ باشد به پیشرفت روز افزون این صنعت کمک کرده اند. 

تاثیر رایحه ها بر احساسات بانوان

علاوه بر ظاهری آراسته و زیبا، داشتن بوی خوش و دلفریب نیز تاثیر قابل ملاحظه ای بر روحیه خانم ها دارد. دلیل این امر آنست که عطرها اصولا با تاثیرگذاری بر روی امواج مغزی می توانند حس و حال افراد را در زمان های مختلف تغییر دهند. 

برای توضیح این مطلب باید گفت که رایحه های شیرین و گرم، ارمغان آور شادی و نشاط هستند و از اینرو استفاده از آنها، شور و نشاط را در وجود شما بیدار می کند. این نوع عطرها عموما ماندگاری بسیار بالایی دارند و می توانند گزینه بسیار مناسبی برای فصل های سرد سال باشند. از سوی دیگر، رایحه های تلخ اعتماد به نفس خانم ها را افزایش می دهند. به همین دلیل در زمان هایی که خانم ها دارای استرس هستند، استفاده از عطرهایی با رایحه تلخ به کاهش استرس و ایجاد آرامش درونی در آنها کمک می کند. رایحه های گلی نیز، علاوه بر طراوت و تازگی، آرامشی فوق العاده را به شما هدیه می دهند. 

عطر شب و روز زنانه

همانطور که می دانید لباس های خانم ها معمولا به دو دسته رسمی و غیر رسمی یا همان لباس روز و شب تقسیم می شوند. بر همین اساس تقسیم بندی عطر زنانه به دو مدل عطر روز و شب نیز رایج است. اگرچه پیشنهاد می شود که عطرهای روز و شب در زمان مناسب خود مورد استفاده قرار گیرند، اما هر کس می تواند متناسب با سلیقه خود در هر زمان از عطر مورد نظرش استفاده کند.

با وجود این توصیه می شود که در طول روز از عطرهایی ملایم و سبک با روایح گلی و میوه های تازه استفاده شود تا رایحه آن اطرافیان را آزار ندهد. همچنین با توجه به کاربرد متفاوت عطرهای شب بهتر است از عطرهایی با رایحه ای قوی تر همانند عود، چرم، مشک و ادویه استفاده شود تا توجهات کاملا به سوی شما معطوف گردد. 

سوالات متداول در مورد عطر و ادکلن زنانه

استفاده از چه نوع رایحه هایی در فصول مختلف سال برای خانم ها توصیه می شود؟

عموما استفاده از عطرهای خنک و تلخ برای فصل های گرم سال مناسب است و عطرهایی با رایحه گرم و شیرین نیز مناسب فصل های سرد سال هستند. 

در مکان های مختلف چه نوع عطرهای زنانه کاربرد دارند؟

در محل کار و محیط های اداری بهتر است خانم ها از عطرهای ملایم و سبک استفاده کنند. در میهمانی ها و مراسم های مهم نیز استفاده از عطرهایی گرم با غلظت و پخش بوی بالاتر توصیه می شود. 

چرا در عطر زنانه رایحه های گلی طرفداران بسیار زیادی دارد؟

از آنجایی که گل ها به لحاظ زیبایی و لطافت سمبل و نمادی از خانم ها هستند، به همین منظور روایح گلی در عطرهای زنانه جایگاه بسیار ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. 

آیا هرچه غلظت عطر زنانه بالاتر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر می شود؟

اگرچه گفته می شود که هرچه غلظت عطر بالاتر باشد ماندگاری آن نیز بالاتر است، اما مهم ترین عوامل تاثیرگذار در ماندگاری یک عطر عبارتند از: مواد تشکیل دهنده عطر، شرایط آب و هوایی و نوع پوست فرد. 

آیا در میان عطرهای زنانه، عطرهایی مخصوص روز و شب وجود دارند؟

به طور قاطع نمی توان گفت که از یک عطر باید در روز یا شب استفاده نمود اما بهتر است برای روز، از عطرهای سبک که مزاحمتی برای افراد پیرامون ندارد، استفاده نمود و در هنگام شب نیز از عطرهایی گرم و قوی استفاده شود تا توجهات به شما معطوف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *